Veido odos priežiūra žiemą

Veido odos priežiūra žiemą

Daugelis galvoja, kad veido odos priežiūra žiemą nelabai skiriasi nuo priežiūros vasarą. Tai – netiesa. Žiemą oda tampa sausenė – tai sąlygoja ir šaltas vėjas lauke, ir sausesnis oras patalpose.

Dėl šių priežasčių oda pradeda šerpetoti, sugrumba, padidėja raukšlių kiekis. Todėl odos drėkinimu ir maitinimu reiktų pasirūpinti iš anksto. Lengvus kremus pakeisti labiau koncentruotais, procedūras grožio salone – į tas, kurias galima atlikti namie, o masažą ledo kubeliu – į kontrastinį prausimąsi.

Žiemą odą veikia net keli faktoriai, kuriuos reiktų neutralizuoti arba bent jau sumažinti jų poveikį.Veido odos priežiūra žiemą

Žiemą odą neigiamai veikia:

Šaltis ir vėjas. Jie traumuoja odą, išsausina ją. O jei dar į veidą aštriomis adatėlėmis lekia sniegas – tuomet namuose būtina atlikti kokią nors atstatančią procedūrą, pavyzdžiui, užsidėti maitinančią kaukę. Reiktų nepamiršti 30-40 min. prieš einant į lauką pasitepti kremu, kuris taps apsauginiu odos barjeru.

Sausas oras patalpose. Veido odos priežiūroje žiemą svarbų vaidmenį vaidina drėkinimas, tačiau vien kosmetinių priemonių nepakaks. Radiatoriai ir šildytuvai išsausina orą, tai sąlygoja raukšlių atsiradimą ir viršutinių kvėpavimo takų uždegimus. Ideali išeitis – patalpų drėkintuvas. Tačiau pakanka ir kelių indų su vandeniu, pastatytų patalpoje.

Temperatūrų skirtumas. Jo poveikį galima sumažinti, jei atėjus iš lauko iš karto neisime prie šilumos šaltinio.

Vitamino D trūkumas. Išblyškusi ir sausa oda – tai saulės trūkumo rezultatas. Žiemą nereikėtų naudoti apsauginių kremų nuo saulės – tai pasiteisina tik kalnų slidinėjimo kurortuose.

Maistingų medžiagų trūkumas. Kraujagyslės, veikiamos šalčio, susitraukia, todėl oda negauna pakankamo maitinimo, kad išliktų graži ir sveika. Veido odos priežiūra žiemą turėtų kompensuoti šį trūkumą.

Valymas, drėkinimas, maitinimas ir apsauga – štai pagrindiniai veido odos priežiūros etapai žiemą. 

Kosmetinės priemonės puikiai apsaugo ir palaiko sveiką odos būklę žiemą, tik reikia tinkamai jas pasirinkti. Lengvus drėkinančius kremus geriau palikti pavasariui, netgi tiems, kieno oda riebi, žiemą reiktų naudoti riebesnės tekstūros kremus. Labai svarbu žiemą teisingai valyti odą – tai turi būti atliekama kruopščiai ir švelniai – juk ir taip odai gresia traumos. Pūgos ir stiprūs vėjai, šaltis ir ryški saulė – tai nedraugiški odai faktoriai. Papildomą maitinimą odai suteiks veido kaukės, bet geriau jas naudoti namie, o ne grožio salone. Po kaukės panaudojimo rekomenduojama 4-5 valandas neiti į lauką. Todėl geriausia jas užsidėti namie, 2-3 val. iki einant miegoti.

Drėkinimas dieną – matinimas naktį Veido odos priežiūra žiemą

Rytas turėtų prasidėti kokybišku veido valymu, net jei iš vakaro buvo atliktas visas veido odos procedūrų kompleksas. Nusiprausus valymą reiktų užbaigti vitamininiu losjonu ar toniku. Nereikėtų naudoti priemonės, kurios sudėtyje yra alkoholio – jis išsausins odą, o žiemą to visai nereikia. Tada patepti veidą kremu, kuris bus makiažo pagrindas.

Vakare, pašalinus makiažą, reiktų nuprausti veidą putomis, nuvalyti toniku ir gerai būtų uždėti kaukę.

Veido odos priežiūra žiemą skirtinga kiekvienai amžiaus grupei:

Jaunai odai aktualus kruopštus valymas, aknės profilaktika, kokybiškas drėkinimas ir apsauga. Bet kadangi paauglių oda pati greitai regeneruojasi – visos priemonės turėtų būti pakankamai lengvos, kad neužkimštų porų. Priežiūra turi būti visavertė, bet nereikėtų persistengti. Veido pilingą galima naudoti 1-2 kartus per savaitę, tačiau reiktų stebėti, ar nėra sudirgimo. Prausti veidą, naudojant švelnią priemonę, reiktų dukart per dieną – ryte ir vakare. Valandą prieš einant į lauką, reiktų pasitepti kremu, pasirinktu pagal amžių.

Moterims iki 40 metų reikalinga palaikanti priežiūra. Rekomenduojama naudoti veido kaukes dukart per savaitę, tinkamai pasirinkti kosmetikos priemones. Žiemą nereiktų naudoti tepamų kaukių, kurių sudėtyje yra molio – šis ingredientas sausina odą. Einant į lauką, reiktų pasitepti maitinančiu kremu. Veido odos priežiūra žiemą

Brandžiai odai reikalinga dar kruopštesnė priežiūra. Virš 45 metų šveitimus, atliekamus grožio salonuose, geriau atidėti pavasariui, o namuose naudoti švelnius gomažinius pilingus. Rekomenduojama geriau naudoti pienelį, o ne toniką, bet galima juos abu naudoti pakaitomis. Apibendrinant – šiame amžiaus tarpsnyje reiktų minimaliai naudoti chemines priemones veido odos priežiūrai.

Pati kruopščiausia ir labiausiai tausojanti veido odos priežiūra reikalinga tiems, kam virš 60 metų. Šveitiklius reiktų pamiršti, o pilingai turėtų būti maksimaliai švelnūs. Makiažą reiktų šalinti tik miceliniu vandeniu ar kosmetiniu pieneliu, kremą, kurio sudėtyje yra maksimalus maitinančių medžiagų kiekis, naudoti ryte ir vakare. Veido kaukės – būtinos. Brandus amžius – ne priežastis numoti į save ranka, tai laikas, kai veido odai ypač reikia lepinimo.

Laikytis veido odos priežiūros taisyklių žiemą visiškai nesudėtinga. Oda už tai tikrai padėkos!

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *