Serumas – kas tai yra ir kokia iš jo nauda

Pastaraisiais metais ant daugelio moterų tualetinių staliukų atsirado naujovė – kosmetiniai serumai. Jie yra veido priežiūros komplekso dalis. Gamintojai juos apibūdina kaip jaunystės koncentratus. Kas iš tiesų yra šios stebuklingos priemonės, ir kokią naudą jos suteikia moters grožiui?

Serumas VS kremas

Serumas yra didelės koncentracijos produktas. Reiškia, jo reikės daug mažiau negu įprasto kremo, o efektas bus ženkliai geresnis. Nes tų medžiagų, kurios daro poveikį odai, serume yra daug daugiau negu kreme.

Šios kosmetinės priemonės tiesiog perpildytos visomis naudingiausiomis ir būtiniausiomis medžiagomis: vitaminais, antioksidantais, rūgštimis, peptidais ir įvairiais komponentais prieš odos  senėjimą. Visa tai tikra tiesa, tačiau yra ir niuansų.

Pradžioje serumai buvo gaminami tik profesionaliam naudojimui, kosmetikos salonuose. Dabar veido priežiūros produktų rinkoje moterims siūlomas didžiulis šių produktų asortimentas, įvairių kainų ir visokios kokybės. Tačiau ką besakytų gamintojai, serumas neatstos viso dieninių ir naktinių kremų arsenalo. Nežiūrint į tai, kad aktyvių ingredientų serume yra daugiau negu kreme  (net iki 70% visos serumo sudėties), jis gali tik sustiprinti kremų įsisavinimą. Suprantama, reikia teisingai serumus pasirinkti ir suderinti su kitomis naudojamomis veido priežiūros priemonėmis.

Kiekvienam savo

Serumas nuo kremo skiriasi ne tik itin gausia sudėtimi, bet ir molekuline struktūra (tai pastebima plika akimi – serumas lengviau ir greičiau įsigeria į odą).  Taip yra todėl, kad serumo paskirtis – pasiekti giliausius odos sluoksnius ir maksimaliai juos aprūpinti naudingais aktyviaisiais komponentais. Serumai skiriasi savo sudėtimi, paskirtimi ir poveikiu. Pavyzdžiui, yra serumai, kurių pagrindą sudaro vanduo ar aliejus, glicerinas ar silikonas.

Kadangi šios priemonės pasižymi greitu, giliu ir maksimaliai efektyviu poveikiu, reikia labai atsakingai jas pasirinkti pagal poreikius ir odos ypatumus (o ne vien pagal amžiaus grupę). Tik tada serumo nauda nepavirs galima žala.

Kosmetologai ir gamintojai išskiria lokalius ir specializuotus serumų poveikius:

  •  veido odos spalvos atgaivinimas (sudėtyje yra šviesinančių komponentų, kurie „nutrina“ pigmentines dėmes),
  • serumai prieš odos senėjimą ir pasižymintys liftingo efektu, stabdantys laiko poveikį odai (komponentai aktyviai kovoja su raukšlėmis ir koreguoja veido ovalą),
  • priemonės odos aplink akis priežiūrai (tokių serumų paskirtis mažina patinimus, „maišelius“ paakiuose),
  • antikuperoziniai serumai (jose būna didelė vitaminų K  ir C koncentracija, tai pagerina kraujotaką kraujagyslėse, sustiprina jų sieneles),
  • raminančio ir drėkinančio poveikio serumai (atgaivina suerzintą ir sausą odą, papildo drėgmės atsargas odoje)

Serumai taip pat skirstomi pagal tai, koks komponentas jų sudėtyje yra svarbiausias, pavyzdžiui, priemonės, kurių pagrindą sudaro hialurono rūgštis. Yra ir sezoninė serumų gradacija pagal metų laikus: šaltam metų laikui – tirštesnės konsistencijos, šiltajam sezonui – lengvo ir skysto pavidalo.

Svarbiausias šios kosmetinės priemonės privalumas – greitas ir akivaizdžiai matomas rezultatas, efektyvus odos problemų sprendimas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *