Labiausiai nepageidaujamų Kalėdinių dovanų reitingas

Pačiomis labiausiai nepageidaujamomis dovanomis moterys įvardina šampūnus, muilus, kremus (18%), autoprekes (13%) ir virtuvinius reikmenis (10%), o labiausiai netikusiais dovanotojais – bendradarbius (25%), draugus (13%) ir giminaičius (12%).

Net 91% apklaustųjų prisipažino, jog bent kartą gyvenime gavo bereikalingą ar visiškai netikusią dovaną – jų tarpe buvo lygintuvas, mandalų spalvinimo knyga ir net kanapių ryšelis.

Tarptautinė apklausos agentūra „Training Surway Agency“ 2016 m. spalio 10 – lapkričio 30 d. apklausė moteris, siekdama išsiaiškinti jų lūkesčius Kalėdinėms dovanoms. Buvo apklausta 15 582 vyresnių negu 18 metų, moterų.

Pirmose Kalėdinių „juodojo sąrašo“ dovanų eilutėse atsirado šampūnas, muilas ir veido kremai (18%), antroje vietoje – automobilių aksesuarai (13%), trečioji vieta atiteko virtuviniams reikmenims, jų tarpe keptuvėms ir indams (10%).

Sekančios nepageidaujamos dovanos: alkoholis (9%) ir, kaip bebūtų keista, juvelyriniai dirbiniai, kosmetika ir kvepalai – po 7%. Dar po 6% apklaustųjų moterų mano netinkamomis Kalėdinėmis dovanomis meno kūrinius ir šventinius skanėstus.

Visai nedidelis damų skaičius (po 5%) nusiviltų, Kalėdoms gavę voką su pinigais arba knygą, o dar 3% nenorėtų po eglute rasti apatinio trikotažo gaminių. Mažiausiai erzinančiomis dovanomis (iš viso tik po 2%) silpnoji lytis laiko egzotinį maistą, drabužius ar suvenyrus.

Agentūros darbuotojams paprašius įvardinti „pačią baisiausią Kalėdinę dovaną“, respondentės atsakė: katė, kelionė, laikrodis, magnetukai ir netgi butas. O štai mintis gauti dovanų sekso žaisliuką nuliūdino tik vieną apklausos dalyvę.

Dauguma moterų (91%) nors kartą gyvenime yra gavę dovanų nenaudingus ar nemalonius daiktus: 31% prisipažino, jog ta pati situacija kartojasi kasmet, 37% susidūrė su tuo tik keletą kartų, 19% standartiškai gauna Kalėdinį šlamštą kartą per dvejus metus, o 4% moterų – beveik niekada. Tik 9% laimingųjų nė karto per savo gyvenimą nėra gavę bereikalingų daiktų Kalėdoms.

Beje, pačios respondentės prisipažino, kad periodiškai gali kam nors padovanoti suvenyrus (44%), tačiau didžioji dalis (56%) įsitikinę, jog dovanoja tik naudingus ir malonius daiktus. Gavę nereikalingą dovaną, dauguma moterų stengiasi ją perdovanoti kitam (45%), 43% užmeta daiktą kuo toliau nuo akių ir pasistengia jį pamiršti, o 12% apskritai išmeta ar atiduoda kam nors bereikalingą daiktą. Ir tik mažiau negu 1% bando dovaną grąžinti dovanojusiam.

Pačių baisiausių dovanų autoriais moterys vienbalsiai įvardino bendradarbius (25%). Po to seka kai kurie draugai (13%) ir giminaičiai (12%), o lyderių trejetą baigia anyta (10%) ir kaimynai (9%). 7% damų reguliariai gauna bereikalingas dovanas iš vyrų, 3% – iš tėvų. Dar 2% moterų pasiskundė gaunančios klaikias dovanas iš viršininko, o likę 15% prisipažino, jog bereikalingomis laiko absoliučiai visas Kalėdines dovanas. 4 % apklaustųjų nerado tinkamo varianto tarp pasiūlytųjų apklausoje.

Moterys prisipažino, jog bent kartą gyvenime nevykusią (14%) ar netinkamą (18%) dovaną gavo būtent iš savo širdies draugo. Netinkamiausių suvenyrų reitingo viršuje – minkštas žaislas, dušo želė, kompiuterinis žaidimas, statulėlė – kalendorius, svarstyklės, kietasis kompiuterio diskas, kaktusas, lygintuvas ir mandalų spalvinimo knyga. O nevykusių dovanų tope – pigi bižuterija, naujos automobilio padangos, stiklainiukas medaus, veidrodis „auksiniais“ rėmeliais ir netgi kanapių ryšulėlis!

Nežiūrint į tai, didžioji dalis apklaustųjų (75%) suvaidintų džiaugsmą, gavę nepageidaujamą dovaną – kad neįžeistų dovanojančiojo. 7% atvirai išsakytų savo pretenzijas, o 3% dovanotų atsakomąją tokio pat stiliaus dovaną. „Pastaraisiais metais prioritetai dovanoms labai pasikeitė. Dauguma moterų jau nebenori dovanų gauti kosmetikos, kvepalų ir net juvelyrinių dirbinių, nes vyrai dažniausiai juos renka pagal savo skonį, kuris absoliučiai neatitinka moters skonio. Todėl dovanų kuponai tapo tikru išsigelbėjimu“, – sako apklausos centro darbuotoja.

Apklausos metu išaiškėjo, kad net 63 % moterų parodytas dėmesys yra daug svarbiau už dovaną, o 68 % apklaustųjų labiau nudžiugintų ne graži, o naudinga dovana.

Smagių Kalėdinių dovanų!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

4 − 3 =