Kolagenas – statybinė odos medžiaga

Kolagenas - statybinė odos medžiaga

Veido odai kolagenas būtinas, siekiant išlaikyti dermos stangrumą ir elastingumą. Šį baltyminį kompleksą, kuris yra rišantis jungiamųjų audinių pagrindas, gamina žmogaus organizmas.

Išvertus iš graikų kalbos, šio baltymo pavadinimas skamba kaip „surišantys klijai“. Statybinė medžiaga, būtina ląstelinėms struktūroms. Kolagenas - statybinė odos medžiaga

Kolagenas – tai baltymas, atsakingas už stangrumą. Būtent jis padeda epidermio ląstelėms grįžti į ankstesnę būklę. Turbūt esame pastebėję, kad atsikėlus iš miego, lieka raukšlelės. Būtent „baltymas – spyruoklė“ grąžina viską į ankstesnę būklę. Pagrindinis jo tikslas – neleisti ląstelėms išsiskirstyti.

Laikui bėgant, organizmas kolageno gamina vis mažiau ir mažiau, todėl būtina papildyti jo atsargas išoriškai – jei norime ilgiau išlikti jauni.

Po 25 metų tampa pastebimi amžiaus pokyčiai – oda praranda stangrumą, atsiranda pirmosios raukšlės, veido kontūras palaipsniui darosi apvalesnis.

Kolagenas vadinamas jaunystės baltymu dėl jo unikalaus poveikio odai:

  • apsaugo nuo cheminių aplinkos veiksnių,
  • atstato ląsteles iš vidaus ir iš išorės,
  • pritraukia drėgmę ir ją sulaiko,
  • sustiprina tarpląstelinius saitus – tai stangrina odą,
  • užkerta kelią darinių ir melanomų formavimuisi.

Patekęs į epidermio vidų, jaunystės baltymas suskyla į amino rūgštis, kurios aktyvina natūralaus kolageno gamybos mechanizmą.

Kolagenas būna trijų rūšių – augalinis, jūrinis ir gyvulinis

Augalinis kolagenas – iš tiesų, tai ne kolagenas, o baltymai, gauti iš hidrolizuotų kviečių. Tačiau kolagenui artimi fragmentai kviečių baltymuose gali maitinti odą, suteikti jai stangrumo. Kosmetinės priemonės su šiuo „kolagenu“ turi tik maitinantį poveikį.

Jūrinis kolagenas – tai „žuvinis“ kolagenas (gaunamas iš brangių jūrinių žuvų odos, dažniausiai plačiakakčio), savo sudėtimi panašus į tą, kurį gamina žmogaus organizmas, jis pasižymi geru įsisavinimu. Prie jo nepriprantama, jis skatina natūralias odos funkcijas. Tačiau efektyvus jūrinis kolagenas būna tik ypatingomis sąlygomis. Priemonėse su jūriniu kolagenu neturi būti nė lašo rūgščios substancijos, jos negali būti gaminamos aukštoje temperatūroje – kad nepakistų baltymo struktūra. Priemonės, kurių sudėtyje yra jūrinio kolageno, būtinai turi būti su specialiu steriliu dozatoriumi.

Gyvulinis kolagenas

Jis paprastai gaminamas iš viršutinio stambių raguočių odos sluoksnio. Jei gamybos procesas yra taisyklingas, kolagene lieka naudingos medžiagos, galinčios patekti į ląsteles (polisacharidai, hialurono rūgštis, poliglikanai).
Gyvulinio kolageno molekulės yra stambesnės negu ta medžiaga, kurią išskiria žmogaus organizmas, todėl veido kremuose ir kaukėse esančio gyvulinio kolageno mūsų organizmas beveik neįsisavina. Tas pats vyksta ir su daugeliu maisto papildų, kurių sudėtyje yra gyvulinio kolageno.

Ilgą laiką Vakarų grožio industrija negalėjo rasti sprendimo, kaip palengvinti gyvulinio kolageno įsisavinimą žmogaus organizme. Technologija buvo atrasta Rytuose, kur daugiau negu pusė gyventojų reguliariai vartoja maisto papildus su kolagenu. Reikia pripažinti, kad Rytų moterys, ypač japonės, iki senyvo amžiaus išsaugo pritrenkiančiai jaunatvišką odą ir nuostabią veido spalvą. Sudėtingų gyvulinio kolageno molekulių išskaidymo dėka maisto papildai su gyvuliniu – kiaulių – kolagenu šiandien tapo daug efektyvesni.

Negana to, į maisto papildų kompleksus gamintojai Rytuose deda būtinas mūsų odai aminorūgštis ir vitaminus, tai dar labiau sustiprina gyvulinio kolageno įsisavinimą. Amino kolagenas jaunina mus iš vidaus, suteikia žvilgesio plaukams, stiprumo dantims, atsparumo sąnariams.

Rytų kosmetologijos specialistai kartu su mokslininkais pradėjo gaminti ir kosmetikos priemones su gyvuliniu, dažniausiai kiaulių ar veršelių kolagenu. Aukštų technologijų dėka išskaidytos gyvulinio kolageno molekulės tapo gerai įsisavinamos, todėl priemonės su gyvuliniu kolagenu, pagamintos Rytuose, pasižymi ypač dideliu efektyvumu.

Savo laiku gyvulinio kolageno naudojimo pavojus buvo surištas su galimybe užsikrėsti įvairiais susirgimais nuo gyvulių, iš kurių odų gaunama ši medžiaga. Tačiau šiuolaikiški modernūs metodai leidžia naudoti tik išvalytą ir praturtintą maistingomis medžiagomis kolageną.

Pietų Korėjos gamintojas Graymelin nustebino rinką, pateikdamas unikalų produktą – gryną natūralų kosmetinį gyvulinį kolageną, gaunamą iš kiaulių. Šis kolagenas gaunamas iš viršutinio jaunų paršelių odos sluoksnioNatūralus KOLAGENAS veidui Graymelin

Kolagenas efektyviai suteikia odai stangrumo, neleidžia jai deformuotis.  Kolageno pluoštas palaiko odos standumą iš vidaus, suteikia odai lygumo ir gaivumo, būtent todėl kolagenas toks svarbus mūsų odai. Natūralus gyvulinis kolagenas turi savybę sugerti ir sulaikyti drėgmę tarpiniuose odos sluoksniuose, todėl oda pastoviai aprūpinama drėgme. Tai yra pagrindinis faktorius, neleidžiantis formuotis raukšlėms.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *