7 rytietiškos švaros taisyklės

Kai Rytų filosofijoje kalbama apie švarą, turima galvoje ne tik kūno švara, bet ir sielos, minčių bei poelgių švara. Šios 7 paprastos švaros taisyklės, atėję iš Rytų, gali būti naudingos visiems:

1. „Rankų švara“ – tai reiškia neimti į rankas nieko, kas Jums nepriklauso. Negalima norėti prasigyventi kito žmogaus sąskaita. Jei pinigai buvo skirti ne Jums, o Jūs juos gavote apgaulės ar gudrumo būdu, tai taps problemų ir parazitų priežastimi tiek Jūsų kūne, tiek sieloje.
2. „Ausų švara“ –  turima galvoje, kad nereikia klausytis piktų, baimingų ir nenustygstančių žmonių.  Savo ausis reikia apsaugoti nuo apkalbų ir tuščių kalbų.
3. „Akių švara“ – neterškite savo regėjimo pavydu ir geidimu to, ką turi kiti, nepurvinkite savo akių prievartos ir žiaurumo scenų stebėjimu. Išlaikykite skaidrų žvilgsnį, stebėdami pasaulio tobulumą ir jo spalvų grožį.
4. „Burnos švara“ – neterškite savo burnos  bereikalingu daugžodžiavimu ir piktomis kalbomis. Pykčio natos Jūsų kalbose užteršia Jūsų kūną ir Jūsų gyvenimą.
5. „Kūno ir drabužių švara“ – reiškia, kad kūnas ir drabužiai turi būti švarūs. Būkite dėmesingi savo išorei. Skirkite sau tiek dėmesio, kad Jums patiems būtų malonu į save žiūrėti.Rytų mandala
6. „Minčių švara“ – turima galvoje, kad visos negatyvios ir nemalonios mintys apie save, įvairios nuostatos ir savęs apribojimas yra nereikalinga Jūsų minčių išdava.  Atsikratykite jų, tegu atsiranda vietos pozityvioms ir vertingoms idėjoms.
7. „Sielos ir širdies švara“.  Jūsų siela –  tai pats tyriausias ir šviesiausias dalykas, kurį turite. Neleiskite sau ignoruoti sielos balso. Jei gyvenime vadovausitės savo sielos balsu, Jūsų gyvenimo kelias bus tobulas. Mylėkite ir nereikalaukite nieko mainais. Juk meilė – tai jau savaime yra laimė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

12 − 1 =