5 mitai apie grožį

5 mitai apie grožį

Šiuolaikiniame pasaulyje yra daugybė mitų  apie grožį, kuriuos pats laikas paneigti. Nes moterys, norėdamos būti gražiomis, iš tiesų gali sulaukti priešingo rezultato.

Mitas Nr.1 – plaukai

Plintant įvairioms idėjoms apie natūralumą ir natūralų grožį, atsirado mitas apie tai, kad neplaunant plaukų, jie valysis patys – neva ne nuolatinis trinkimas, o kaip tik neplovimas pagerins plaukų būklę.

Tiesą sakant, tai visiška netiesa. Jei plaukų neplausime, jie taps riebūs.   Nekalbant apie tai, kad tai pakenks jų išvaizdai, plaukai pradės nemaloniai kvepėti, neplovimas pakenks plauko struktūrai – jie taps ploni ir lūžinėjantys.  Visiškai aišku, kad po to atstatyti plaukų būklę bus sunku. Maža to, plaukų nepriežiūra kenkia galvos odai, atsiranda niežulys, o laikui bėgant ir galvos odos sluoksniavimasis.

Todėl būtina tinkamai pasirinkti plaukų šampūną ir nuosekliai jį naudoti. Jei plaukai linkę greit riebaluotis, reiktų įsigyti papildomų priemonių, kurios išspręs šią problemą.

Mitas Nr. 2 – skutimasis

Kažkodėl manoma, kad dažnai skutant plaukus, jie tampa kieti ir aštrūs, todėl kovoti su jais taps nebeįmanoma. Iš kur toks mitas atsirado, visiškai neaišku. Jei tai būtų tiesa, vyrams, kurie skutasi kasdien, būtų labai sunku kovoti su želiančia barzda.

5 mitai apie grožį

Vienintelis trūkumas, skutant plaukus skutimosi peiliukais, – tai galimas plaukų įaugimas. Norint to išvengti, reiktų  pasirinkti specialias priemones – tiek skutimuisi, tiek po jo.  Taip pat po kiekvieno skutimosi būtina patepti odą drėkinančiomis priemonėmis.

Mitas Nr. 3 – raukšlės

Per naktį ant veido gali atsirasti taip vadinamos miego raukšlės. Jauname amžiuje jos išnyksta praėjus kelioms sekundėms po prabudimo, tačiau sulaukus 40 metų, atsikratyti jomis būna daug sunkiau. Tai susiję su vis mažėjančiu natūralaus kolageno kiekiu odoje, todėl oda praranda savo elastingumą.  Yra netgi mitas, kad miegant ant šilkinės pagalvės, tokių raukšlių iš viso nebus.

Iš tiesų patalynė niekaip neveikia odos būklės. O štai miego kokybė net labai gali įtakoti raukšlių kiekį.  Kad neatsirastų miego raukšlių, būtina miegoti ne mažiau negu 7 valandas per parą. Miegui reiktų pasirinkti kokybišką lovą, tinkamą čiužinį ir ortopedinę pagalvę. Svarbu miegoti ant nugaros – tada raukšlių bus tikrai mažiau.

Mitas Nr. 4 – vanduo

Neabejotina, norint, kad oda būtų stangri ir graži, jai būtinas vanduo. Jei organizme trūksta vandens, žmogus atrodo vyresnis negu yra iš tikrųjų.

Suaugęs žmogus žino, kad turėtų išgerti ne mažiau negu du litrus vandens per dieną. Deja, nedaugelis žino, kad turima omeny grynas vanduo, o ne kava, arbata ar kiti gėrimai. Taip pat būtina suprasti, kad vien vanduo neužtikrins jaunatviškos odos. Būtina pasirūpinti tinkama mityba, kurioje nestigs vitaminų ir mineralų.

5 mitai apie grožį

Mitas Nr. 5 – dantys

Kažkodėl manoma, kad dantis balinti galima namų sąlygomis – naudojant druską ir sodą. Tačiau odontologai vienbalsiai tvirtina, kad šios medžiagos ne tik nepadeda, bet ir kenkia – nes negrįžtamai pakenkia dantų emaliui.

Iš tiesų dantis reikia prižiūrėti nuolat – valyti triskart per dieną, po tris minutes, praėjus trisdešimčiai minučių po valgio. Naudoti burnos skalavimo skystį – jis pašalina maisto likučius ir profilaktiškai veikia burnos ertmę. Balinti dantis rekomenduojama tik odontologo kabinete.

Norint, kad dantys negelstų, reiktų gerti mažiau kavos, nerūkyti ir rinktis baltą, o ne raudoną vyną.

Štai tokie populiarūs mitai apie grožį gali negrįžtamai pakenkti moteriškam grožiui. Kad taip neatsitiktų, neverta eksperimentuoti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *