10 produktų smegenų jaunystei palaikyti

Išlaikyti puikios būklės smegenų darbingumą galima, įtraukus į savo racioną šiuos 10 produktų. Jie aktyvina smegenų veiklą ir yra puiki tokio baisaus susirgimo, kaip Alzheimerio liga, profilaktika.

Senstant smegenų veiklos efektyvumas mažėja – deja, tai neišvengiama. Taip mano mokslininkai, tyrinėjantys Alzheimerio ligos atsiradimo priežastis. Tačiau gydytojai iš Rush University Medical Center (Čikaga) tvirtina, kad smegenų senėjimo procesą galima sustabdyti!

Jie atliko tyrimus, kuriuose dalyvavo pagyvenę 80 – mečiai, ir išsiaiškino, kad egzistuoja produktai, gerinantys smegenų veiklą. Tiriamųjų kognityvinės funkcijos ženkliai pagerėjo, o šių funkcijų sumažėjimas buvo atitolintas net 10 – čiai metų. Kokia gera naujiena!

Maistas smegenims

Produktai, skirti smegenų jauninimui, padalinti į 15 kategorijų. Pirmajame dešimtuke esančius produktus galima vartoti be jokių apribojimų, o štai likusių penkių kategorijų produktus reiktų griežtai riboti.

Maistas smegenims

  1. Riešutai — po saują 5 kartus per savaitę.
  2. Žalumynus, žalias daržoves – neribojama.
  3. Daržoves — nors viena porcija per dieną.
  4. Pupelės — 2 ir daugiau porcijų per savaitę.
  5. Paukštiena — 2 kartus per savaitę.
  6. Alyvuogių aliejus — visada gardinti juo salotas.
  7. Žuvis — 1 kartą per savaitę.
  8. Raudonas sausas vynas — 100 ml per dieną.
  9. Uogos — mažiausiai 2 kartus per savaitę.
  10. Viso grūdo duoniukai — vietoj duonos.

Nustebote, sąraše pamatę raudoną vyną? Esmė ta, kad vynuogių odelėse yra resveratrolio – unikalaus antioksidanto, kuris palaiko hormonų lygį, padeda kovoti su vėžiu, jaunina organizmo ląsteles.

Dar viena būtina sąlyga smegenų veiklos gerinimui – saikingas fizinis aktyvumas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

15 − keturiolika =